Tělesná analýza

je základem pro práci s klientem ať už v individuální nebo skupinové péči

Celková analýza těla (přibl. 60min) zahrnuje:

 1. Bioimpedanční analýza těla (rozložení tukové i svalové hmoty, mineralizace kostí, hydratace, bazální metabolismus, metabolický věk, viscerální tuk, rychlost spalování, voda v těle, jak pracuje lymfatický systém…….)
 2. Informace o dosavadních návycích klienta (způsob stravování, skladba jídelníčku, pohyb, práce…)
 3. Návrh individuálního řešení podle potřeb klienta (vč. případné regulace váhy) se zaměřením na detoxikaci a odkyselení těla a správnou výživu
 4. Péče o klienta v dlouhodobém programu, součástí jsou následná kontrolní měření zdarma

Proč analýzu podstoupit?

BIOIMPENDANCE

BIOIMPEDANCE BIOIMPEDANCE

 

Technicky složitý, avšak uživatelsky jednoduchý postup měření

Pomocí dvou a více elektrod je do těla vpouštěn slabý elektrický proud o různých frekvencích a sleduje se pasivní odpověď tkání. Elektrický proud je v těle dobře veden tkáněmi bohatými na vodu a elektrolyty (svaly, krev a mimobuněčná tekutina). Tyto tkáně jsou tedy dobrými vodiči, mají nízký odpor a impedanci. Naopak velký odpor a vysokou hodnotu impedance má tkáň tuková a kostní. Přístroje v sobě mají zabudovaný systém, který na základě několika proměnných (výška, váha, věk, pohlaví a impedance) vypočítá tělesné složení.

Při následném vyhodnocení naměřených hodnot s Vámi poradce probere rizikové faktory, vysvětlí souvislosti s Vaším životním stylem a navrhne pro Vás optimální řešení.

Tělesný tuk

 1. Podkožní tuk – nachází se pod kůží a je viditelný okem. Je to ten tuk, který si můžeme na těle nahmátnout. Je metabolizovaný a lze jej zhubnout pohybem.
 2. Viscerální tuk = skrytý zabiják – je tuková tkáň, která se hromadí v našem těle za břišními svaly. Je mnohem více nebezpečný, protože obrůstá střeva, ale i např. játra, ledviny a srdce a také prorůstá do vnitřních orgánů a tím zhoršuje jejich funkci. Je to základ většiny civilizačních chorob, většiny smrtelných nemocí, protože nebolí, není vidět (viscerální tuk mohou mít vysoký i docela štíhlí lidé), ale uvolňuje do krve látky, které postupně způsobují např. vysokou hladinu „špatného“ LDL cholesterolu a nízkou hladinu „dobrého“ HDL cholesterolu, navozují inzulínovou rezistenci. Je to stav, kdy slinivka produkuje inzulín, ale svaly a jaterní buňky jej neumí správně využít. Je základem pro metabolické poruchy organismu, vedoucí až k diabetu. Nemoci, jako jsou infarkty, nemoci srdce a cév či mrtvice se mohou projevit až po letech. Problém s krevním tlakem má dnes téměř každý člověk po padesátce, i když např. donedávna sportoval!

A pak slyšíme kolem sebe věty typu: „Bylo mu 48 a měl mrtvici, a přitom sportoval!“

 • Onemocnění srdce
 • Vysoký tlak
 • Vysoký cholesterol
 • Metabolické poruchy
 • Diabetes II. typu
 • Ateroskleróza
 • Mrtvice
 • Chronická onemocnění
 • Alzheimerova choroba
 • Stařecká demence
 • Rakovina

Viscerální tuk se ukládá především vlivem špatně uspořádaného jídelníčku, konzumací nevhodných a nekvalitních potravin, atd., proto se dá těmto stavům úspěšně předcházet. Řešení již vzniklých problémů je složitější a zdlouhavější.

V první řadě potřebujete změnit své stravovací návyky. Nehledejte zázračnou dietu ani zázračnou pilulku. Ta vám bude fungovat jen po krátkou dobu. Poté se vrátíte ke své běžné denní rutině se všemi nedostatky ve stravování a kila budou zase nahoře, možná i něco navíc. Hodně lidí utne ze dne na den svůj kalorický příjem, což je další chyba. Dostanou se do stavu, kdy konzumují i méně kalorií, než je hodnota jejich bazálního metabolismu. Nízkoenergetický jídelníček natropí ve vašem metabolismu pořádnou neplechu. Bohužel vás bude vaše neuvážené chování něco stát – přírůstky na hmotnosti a navýšení množství tělesného tuku. Vždy se snažte hubnout pomalu a postupně a hlavně z tuku a ne ze svalů! Tím byste si ještě snížili bazální metabolismus a také rychlost metabolismu.

Detoxikace organismu

Pro dosažení trvalého snížení nadměrného množství tuku v těle, viscerálního tuku a pro dobrou funkci tělesných orgánů je zapotřebí nejen správnou výživu, dobrý pitný režim, ale i stále zbavovat naše tělo toxických látek, které bohužel denně konzumujeme spolu s potravinami a také dýcháme z ovzduší.
Vzhledem k výrobě, úpravě a konzervaci dnešních potravin (konzervanty, emulgátory, stabilizátory, barviva atd.) přijmeme jenom ze stravy každých deset let přes 30 kg chemikálií, z nichž většinu tělo vyloučí, ale přibližně 1 kg v těle zůstává. Platí tedy, že pokud je nám 30 let, v těle máme usazeny cca 3 kg toxinů, máme 40 let a v těle jsou cca 4 kg toxinů atd. Tyto toxiny nám postupně zatěžují střeva, játra, kůži, ledviny, plíce, ukládají se do tukových tkání, do lymfatického systému, překyselují náš organismus a postupně se podílí na vzniku různých onemocnění. Chemikáliemi v našem těle se živí paraziti, viry, bakterie, plísně a způsobují různá onemocnění.

Nechte si od nás poradit – máme prokazatelné výsledky!

V našich poradenských centrech již 10 let pomáháme klientům k dosažení vynikajících výsledků. Veškeré programy s klienty sestavujeme individuálně s ohledem na jejich stravovací návyky, pohybové aktivity a zdravotní stav.
Důležitou věcí, na kterou klademe nadstandardní důraz, je klientský servis, který s každým klientem vykonáváme v našich centrech individuálně a po celou dobu programu bezplatně!